Dış Cephe Boyaları - Cabel Art

Silikon emülsiyon esaslı, mat görünümlü yapı son kat dış cephe boyasıdır. Her türlü mineral yüzeylerde, sıva tarak beton vs. yüzeylerde, silikat veya akrilik esaslı boyaların üzerine sürülebilir. Bünyesinde bulunan silikon sayesinde yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir.

Bu yüzden bünyedeki nemi dışarıya atar ve duvarların sürekli kuru kalmasını sağlar. Cabel-Art uygulandığı yüzeylerle bütünleştiğinden kabarma ve çatlama yapmaz. her türlü atmosfer koşullarına güneş ışınlarına (uv), sürtünme ve darbelere dayanıklıdır.

Cabel-Art uygulanacak yüzeyler, temiz, kuru ve sağlam olmalıdır. Uygulama fırça, rulo veya püskürtme ile yapılabilir.Yeni boyanacak yüzeylerin mutlaka Cabel-Art Astar ile astarlanması gerekir.

Bu boyanın sarfiyatını da azaltacaktır. Yüzeyde dalgalanmayı önlemek için malzeme daima aynı miktarda su ile inceltilmeli ve ara verilmeden boyanmalıdır.

Uygulama esnasında yüzey ve hava ısısı +5/+30 °C arasında olmalıdır. Rüzgar ve direk güneş ışığı altında direk uygulama yapmayınız. Kullanılan aletleri su ile temizleyebilirsiniz.